Tohle byl výjimečný triatlon. Trochu nudný, ale stejně výjimečný. Jan Frodeno absolvoval v sobotu 11. dubna celý dlouhý triatlon u sebe doma. Vybral přitom přes 200 tisíc euro na charitu. Klobouk dolů!

Německý triatlonista toho ve své kariéře dokázal už hodně. Má zlatou medaili z olympijských her v Pekingu, třikrát vyhrál havajského Ironmana, drží různé traťové i absolutní rekordy. Ale tenhle závod byl i pro něho novinkou. „Asi ho nebudu opakovat,“ smál se po dokončení.

Osmatřicetiletý Frodo je kvůli epidemii koronaviru uvězněný ve svém domě ve španělské Gironě. Ani to ho ale nezastavilo, aby dokončil Ironmana. 3,8 kilometru plavání absolvoval v bazénu s protiproudem, 180 kilometrů cyklistiky ujel na trenažéru a 42 km běhu zvládl na běžeckém pásu.

Celé to zvládl za 8 hodin, 33 minut a 39 sekund – 47 minut plavání, 4:13 na kole, 2:58 maraton. Pohoda, ne?

Frodeno vybral skoro 5,5 milionu na charitu

Jeho závod přitom mohli sledovat fanoušci na internetu a přispívat na charitu. V rámci závodu se vybralo neskutečných 200 500 EUR (cca 5,4 milionu korun)! Částka se rozdělí mezi zdravotnické organizace v Gironě a nadaci Laureus Sport for Good.

„Tichý úspěch. Žádné světové rekordy nebyly překonány. A asi to nebudu nikdy opakovat. Ale neumím vyjádřit slovy to, co se dnes stalo. A vše v ,pohodlí´ mého domova. Děkuji vám všem, kteří jste k tomu přispěli. Děkuji všem, kteří jste mě podpořili online, sledovali to, přispěli jste, jezdili na kole a běhali. Speciální dík patří těm, kteří obětovali svůj čas, aby si se mnou povídali. Děkuji všem, kteří byli v zákulisí. Celé vytrvalecké komunitě, která věnovala přes 200 tisíc euro. Teď je čas na rodinu, bez nich by žádné #triathome nebylo,“ napsal pak na svůj Instagram.