Při běhu, na kole, při plavání, ve fitku… Sluchátka AfterShokz Xtrainerz dají rytmus tvému tréninku bez ohledu na to, jakému sportu se věnuješ. A to díky integrované paměti, vodotěsnosti a technologii bone conduction.

Plaveš, ale už tě nebaví počítat kachličky na dně bazénu? Jezdíš na kole, ale bojíš se vyrazit se sluchátky, protože by nebyla slyšet auta? Běháš, ale už tě nebaví tahat s sebou telefon kvůli hudbě?

Řešením jsou sluchátka AfterShokz Xtrainerz s technologií bone conduction. Ta umožňuje při poslechu hudby vnímat také okolí, protože sluchátka nejsou vložena do uší, ale k hlavě přiléhají na lícních kostech. Přes ně posílají jemné vibrace přímo do vnitřního ucha. Díky tomu zvuk neprochází přes bubínky, kterými dál můžeš vnímat vše okolo sebe. Bezpečnost je na prvním místě a sluchátka Aftershokz ji neomezují.

Od jiných modelů AfterShokz se Xtrainerz liší díky dvěma zásadním vylepšením. Tím prvním je integrovaná paměť – do sluchátek můžeš nahrát až 4 GB dat, tedy více než 24 h hudby. Druhou zásadní inovací je vodotěsnost IP68, která garantuje použitelnost až do 2m hloubky.

Pokud porovnáváme sluchátka AfterShokz Xtrainerz s jinými modely značky, je potřeba počítat s tím, že nedisponují Bluetooth a mikrofonem pro telefonování. Ale proč by měla? Tohle jsou sluchátka pro sportovce, kteří se orientují na výkon a nechtějí se zatěžovat telefonem.

A teď už zkušenosti z testu AfterShokz Xtrainerz:

  1. Sluchátka jsou pohodlná. Ani při šestihodinovém cyklistickém tréninku nezačala tlačit nebo řezat.
  2. Při běhu drží na svém místě (a lze je nosit s kšiltovkou).
  3. Na kole jim helma ani brýle nevadí.
  4. Při plavání s čepičkou se ani nepohnou. Při plavání bez čepičky se při špatném pohybu občas lehce posunula, ale nikdy ne tak, abych přestal vnímat hudbu. Nehrozilo, že by spadla.
  5. Výrobce uvádí dobu přehrávání 8 hodin. Mohu potvrdit.
  6. Ovládání je velmi jednoduché. Těžko uvěřit, co všechno je možné vyřešit pomocí čtyř tlačítek (i nastavení sluchátek a procházení adresářů).
  7. Tlačítka jde bez problémů poslepu nahmatat. A to i zkřehlými prsty.
  8. Zvuk v běžných podmínkách je podle mě skvělý! Jsem jen běžný konzument hudby, ale mohu říct, že technologie Bone conduction udělala od svého vzniku velký skok dopředu a v generaci PremiumPitch 2.0 už je zcela srovnatelná s klasickými sluchátky do uší, i když umožňuje vnímat okolí.
  9. Zvuk ve vodě. Funguje to! A skvěle! Po přepnutí do režimu Swimming mode, který ztlumí basy, zní skladby ve vodě přímo skvěle. Dokonce i audioknize, kterou jsem považoval za nejtěžší zkoušku, bylo bez problémů rozumět.
  10. Co vytknout? Někdo může mít námitky proti ceně (4 110 Kč), ale pokud zohledníme bezpečnost, využitelnost ve vodě, skvělý zvuk, paměť, lehkost, promyšlenost, univerzálnost… zjistíme, že cena více než odpovídá zážitku a komfortu, který za ni dostaneš.

Co uvádí výrobce 

AfterShokz Xtrainerz

Lehká bezdrátová sportovní stereo sluchátka s technologií Bone conduction navržená pro plavání. Perfektně se také hodí k dalším sportům, při kterých s sebou nechceš nosit váš telefon.

Paměť: 4 GB
Hmotnost: 30 g
Doba přehrávání: až 8 hodin
Baterie: dobíjecí lithium ion
Vodotěsnost: IP68 do hloubky 2 m
Doba nabíjení 2 hod
Audio formáty: MP3, WMA, AAC, WAV a FLAC

Cena: 4 110 Kč

www.aftershokz.cz